باور کنیم که در جنگیم

امام علی(ع): مَنْ نَامَ عَنْ نُصْرَةِ وَلِيِّهِ انْتَبَهَ بِوَطْأَةِ عَدُوِّهِ؛ هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد؛زیر لگد دشمن بیدار می شود غررالحکم،ص۴۲۲.

http://media.hawzahnews.com/g4.jpg

آمریکایی ها که با قلدری تمام اراده خود را به کشورها تحمیل می کنند از این که سالهاست دستشان از سرزمین ایران کوتاه شده و حضور نظامی و مستشاری شان را از دست داده اند ناراحتند به این منظور روش های متفاوتی را برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته اند و از میدان های مختلف حملات سنگینی را انجام داده اند. اما همانطور که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای فرمودند در تمام این جنگ ها جمهوری اسلامی پیروز میدان بوده و دلیل این مدعا ناکامی آمریکا از دستیابی به اهدافش است.

در این برهه حساس که دشمنان هم قسم شده اند تا جمهوری اسلامی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نرسد و بارها به نقش مخرب خود در کاهش ارزش پولی ایران و التهابات اقتصادی اذعان نموده اند، بصورت ویژه ضرورت دارد تا مسئولین در جهت اجرای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی گامی فراتر از سخنرانی بردارند و در عرصه عمل به این سیاست ها سرعت بیشتری به خرج بدهند.

این مهم زمانی به طور کامل محقق می شود که باور کنیم که در جنگ اقتصادی هستیم. چندی پیش که آمریکا تعرفه های گمرکی علیه چین وضع نمود، چینی ها این اقدام را جنگ اقتصادی دانستند و متناسب با آن تعرفه کالاهای آمریکایی را بالا بردند. ما نیز اگر به این باور برسیم که در جنگیم، مانند هشت سال دفاع مقدس، در جنگ اقتصادی نیز دفاع مقدسی خواهیم داشت.

آمریکا که در راه دشمنی با ایران منافع کوتاه مدتش را فدای منافع درازمدت می کند و تمام تلاش خود را برای موثرتر شدن تحریم ها به کار می بندد. در همین راستا اعلام کرد برای جبران کمبود نفت در بازار (به خاطر تحریم نفتی ایران)، ۱۱ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی خود را وارد بازار می کند و مانور رسانه ای گسترده ای روی این قضیه داد تا قیمت نفت را پایین نگه دارد.

احتمالاً هستند عده ای وطن فروش که منافع درازمدت ملی را فدای منافع کوتاه مدت خودشان می کنند و به آشفتگی فضای اقتصادی کشور دامن می زنند. همانطور که صیادان در دریای متلاطم و طوفانی به دنبال ماهی نمی روند و می دانند اگر به ماهی گیری بروند برایشان خطر غرق شدن به همراه دارد، این افراد بدانند که ضرر فضای متلاطم اقتصادی دامنگیر آنها نیز خواهد بود. یا در این دریای متلاطم اقتصادی غرق خواهند شد و یا در باتلاق حرص و ولعشان فرو خواهند رفت.

در این دوران سخت، اطرافیان خود را دریابیم و قدری در کاهش آلامشان بکوشیم. کمترین کاری که از ما بر می آید خوش رفتاری و امیدبخشی است.

چون وا نمی کنی گرهی، خود گره مشو ابرو گشاده باش چو دستت گشاده نیست

بدانیم دشمن هرچه در توان دارد به کار بسته است و آخرین حربه اش جنگ رسانه ای و گرفتن امید از جامعه است، ان شاءالله این دوران نیز با سربلندی ملت ایران و روسیاهی دشمنان به سرخواهد آمد.

3 دیدگاه دربارهٔ «باور کنیم که در جنگیم»

  1. مطالب و یادداشتهای وزین و نغز شما را خواندم بسیار مفید است ،باعث روشنگری می شود خدا قوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *