جهاد ادامه دارد

سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرینه اش رسید و به تعبیر مقام معظم رهبری به دست شقی ترین انسان های عالم به شهادت رسید.
شهادت آن سردار سرافراز اسلام و همراهانش را به مقام معظم رهبری، خانواده های آن شهدا و ملت شریف ایران تسلیت می گویم.
مطمئناً عزیزان نظامی ما انتقام سختی از آمریکا خواهند گرفت و سیلی کر کننده ای بر گوش آن گرگ جهان خوار خواهند نواخت.

سردار سلیمانی عمری را در جهاد گذراند. هم جهاد اکبر و هم جهاد اصغر، و می توان گفت توفیق شهادت در جهاد اصغر به موفقیت او در جهاد با نفس و جهاد اکبر بر می گردد.
تا نفس باقی است امکان زخم خوردن در جهاد با نفس وجود دارد و آدمی نمی تواند دمی را به خود مطمئن باشد.
همانطور که در میدان مبارزه با دشمنان اسلام و انقلاب گاهی مجاهدین زخمی و مجروح می شوند اما دست از مبارزه نمی کشند و تسلیم نمی شوند، در جهاد اکبر نیز که با بمباران شیاطین جن و انس در فضای حقیقی و مجازی زخم های عمیق تری بر روحمان وارد می شود، به جای تسلیم شدن باید مبارزه کنیم…
جنگ نرم یکی از اصلی ترین میدان های جهاد اکبر است، گاهی تیرهای گناه به سوی ما سرازیر می شود و بازیچه های دنیا ما را به غفلت می کشانند اما همان که به خود آمدیم، همان که فهمیدیم اشتباه رفته ایم، بدون کوچکترین لجاجتی به راه حق بازگردیم و زره تقوا پوشیده و سلاح ایمان در دست گرفته و به میدان جهاد بازگردیم.
جهاد اکبر هرکس به موقعیت خود وی بستگی دارد، یک مدیر ناتوان اگر استعفا دهد کاری جهادی کرده است.
یک فرد توانمند اگر از پذیرش مسئولیت سر باز نزند و با تمام توان برای خدمت به مردم به میدان بیاید کار او نیز جهادی است.
جهاد عمومی مردم در این زمانه هم جهاد اقتصادی و هم جهاد فرهنگی است.

جهاد اقتصادی


در ادامه به مصادیقی از جهاد اقتصادی می پردازم:


۱- قرار دادن کالای تولید داخل در اولویت خرید در مقایسه با کالای مشابه خارجی


در زمینه تولید پوشاک خوب و باکیفیت، توانمندی های بالایی در کشور وجود دارد اما متأسفانه با همه گیرشدن البسه قاچاق خارجی، تولیدی های بسیاری در داخل تعطیل شده اند و جوانان بسیاری کار خود را از دست داده اند.
کسی که میداند با قاچاق کردن کالا به ویژه کالاهای مشابه تولید داخل و سود بردن خود از این رهگذر به کشور ضرر می زند و بازهم به کار قاچاق می پردازد در حقیقت سرباز دشمن و خائن به ملت است.

۲- تولید کالاهای باکیفیت


تولید کننده ای که به سود مشروع خود قانع است و تمام همتش تولید کالای باکیفیت و خوب است نیز جهادگر اقتصادی محسوب می شود.
در مرحله اول کشور را از بیگانگان بی نیاز می کند و در ادامه با تأمین نیاز داخل و صادرات کالا، به افزایش سرمایه های ارزی مملکت کمک می کند.

۳- دستگیری از نیازمندان و خیراندیشی و خیرخواهی


عمل به فرمان خداوند در قرآن که می فرمایند « وَ في‏ أَمْوالِهِمْ حَقٌّ لِلسَّائِلِ وَ الْمَحْرُومِ» و کمک به نیازمندان در زمینه های تحصیل، درمان، ازدواج و…
تعاون و همکاری در کارهای خیر همچون ساخت بیمارستان، مدرسه و مسکن نیازمندان از جمله کارهای جهادی ارزشمند هستند که از اعمال ماتأخر نیز محسوب می شوند.

جهاد فرهنگی


در جهاد فرهنگی بالابردن سواد رسانه ای، پرهیز از نشر مطالب سست و بی منبع و اقناع خود و افکار عمومی در جهت تقویت نظام اسلامی مورد توجه هستند.


در تاریخ شاهد هستیم که مردمی که برای حمایت از مسلم آمده بودند به مراتب توان بالاتری از ابن زیاد و اعوان و انصارش داشتند.
اما متأسفانه تعدادی از خواص ایمان خود را به پول فروختند و به مردم اطلاعات غلط دادند، پیاده نظام رسانه ای ابن زیاد هم در صفوف مردم خبر دروغ نزدیک بودن لشکر شام را داده و ترس و تردید در دلها ایجاد کردند.
نتیجه این شد که مسلم تنها ماند و مردمی که آمده بودند به حق قیام کنند، نهایتاً علیه حق و علیه امام حسین جنگیدند.


شاید اگر ما در جهاد فرهنگی بهتر عمل می کردیم، آمریکای پلید هیچ گاه جرئت و جسارت اقدامات اخیر را پیدا نمی کرد.
احتمالاً پس از بهم ریختگی های عراق و فتنه بنزینی ایران بود که فکر کردند محور مقاومت حمایت مردم را از دست داده و می توانند ضربه بزنند.
لشکر اسلام به نزدیکی های خیمه گاه معاویه زمان (اسرائیل) رسیده، ضربه های دریافتی در جنگ سخت قابل جبران است اگر در جنگ نرم خوب عمل کنیم.

سردار سلیمانی بیرون مرزها جنگید تا ملت احساس امنیت کنند اما کسانی در داخل به ایجاد ترس و تردید در دل مردم مشغولند.
بزک کنندگان آمریکا و خائنین به ملت باید رسوا شوند تا دیگر شاهد تکرار حوادث تلخ تاریخ نباشیم.
انتخابات مجلس آزمون بزرگی است که پیش روی ماست که ان شاءالله با حضور چشمگیر و انتخاب اصلح بار دیگر کشورمان را در برابر دشمنی ها بیمه خواهیم کرد.


خداوند به همه مان توفیق سربلندی در جهاد اکبر و حسن عاقبت عطا نماید. ان شاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *